A vesekő, vesekövek leggyakrabban tünetmentesen bújnak meg a vesékben, azonban időnként fájdalmas tünetekkel hívják fel magukra a figyelmet. Kialakulásában életmódbeli hatások és örökletes tényezők kölcsönhatása játszik nagy szerepet. Sokszor egy vesegörcs roham fedi fel a jelenlétét mivel a vesekő, hetekig, hónapokig tünetmentesen is jelen tud lenni a vesében.
Foglaljon időpontot orvosainkhoz!
A legtöbb vesekő tünetmentesen van jelen. A kisebb kövek gyakran észrevétlenül kiürülnek a vizelettel, míg a nagyobbak éles, intenzív fájdalmat okozhatnak, amely csak fokozódik, ha a kő a veséből a húgyvezetékbe kerül. Egyenletes fájdalom jelentkezik, ha a vese meg is fertőződik.
Azonnali orvosi segítséget igényel, ha a légzési nehézség, zavarodottság, szabálytalan szívverés, izomgörcsök, láb-, boka-, csuklóduzzanat is megjelenik. Természetesen a tünetek mögött nem csak vesekő, de más veseproblémák is meghúzódhatnak, a pontos diagnózist csak szakorvos tudja felállítani.
Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!
Az ESWL vagyis a Lökéshullám kőkezelés lényege, hogy a vesekövet kívülről, nagy energiájú lökés-hullámmal, folyamatos impulzusokkal széttörik. A 30-40 perces beavatkozás után a vesevezetéken, majd azt követően a húgycsövön keresztül távoznak az apró kődarabok a szervezetből. A vesekőzúzás fájdalommentes és az esetek nagy százalékában semmilyen érzéstelenítést nem igényel. Ráadásul mivel egynapos sebészeti beavatkozásként történik a vesekőzúzás, nem szükséges a beavatkozás után a kórházi bennfekvés. A vesekőzúzásra való alkalmasságot az urológus szakorvos állapítja meg, aki a megfelelő vizsgálatok után ESWL beavatkozásra küldheti a beteget.
Véleményeket a doktor úrról itt olvashat >> Rendelés típusa: Berepedezés, vérzés, gyulladások is kialakulhatnak, aktus közben pedig fájdalom jelentkezhet, ha a férfi nemi szerven található fitymafék túl rövid. Dr. Kállai László, az Urológiai Központ urológusa, sebész arra hívta fel a figyelmet, hogy a probléma egy gyors, helyi érzéstelenítés mellett zajló műtéttel megoldható.Téma szakértője
Dr. Kállai László
Kapcsolódó cikkünk
Mikor szükséges a fitymafék átvágása?