Tisztelt Doktor Úr!
Hólyagnyak bemetszéssel kapcsolatban szeretnék néhány kérdést feltenni.
Többéves sikertelen kutakodás után (, melyet egy meglehetősen csúnya húgyúti fertőzés indított el), a jelenlegi kezelőorvosomnak, végre sikerült feltárni a relatíve hosszú ideje fennálló tüneteim (vizelési problémák, csökkent erejű magömlés, valamint csökkent mennyiségű ondó) kiváltó okát, melyet hólyagnyak szűkületként diagnosztizált.
Jelenleg napi 1 Tamsulosin elfogyasztásával némiképp javult az állapotom, de a szakorvosom műtéti megoldást javasolt és jómagam is ebben látom a hosszú távú megoldás kulcsát (nem vagyok a tartós gyógyszerfogyasztás híve), viszont felmerültek bennem kérdések, illetve több szakértő véleményét is szívesen fogadnám, ezért írom most soraimat.
Kérdéseim a következők volnának:
Ön is javasolja a mihamarabbi műtéti beavatkozást a további károsodások (húgyhólyag, vese) elkerülése, illetve a panaszaim megszüntetése érdekében?
Milyen negatív következményei lehetnek a műtétnek (nemzésképtelenség; húgycsősérülés, -szűkület; vizelettartás képességének romlása…)?
Mit tehetek azért, hogy a műtétre a lehető legjobb kondícióban érkezzem (táplálkozás, testmozgás, életmód)?
A beavatkozás technikai részletei közül az érdekelne kifejezetten, hogy altatásban történik-e (bevallom erre elfelejtettem rákérdezni a vizsgálataim során, illetve azóta olvastam többféle alkalmazott módszerről is, a fenti műtét vonatkozásában), mivel ezt az opciót preferálnám (a helyi érzéstelenítés még talán beleférne a komfortzónámba, de a gerincvelőbe adott injekció gondolata is elveszi a kedvem a műtét vállalásától).
Műtét után milyen hosszú felépülésre számíthatok (itt leginkább a munkaképességem 100%-os visszanyerésének várható idejére gondolok)?
Milyen utókezelésre lehet szükség (a jelenlegi gyógyszeres terápiám folytatása, más készítmények átmeneti vagy tartós szedése), vagy oly mértékű eredményesség érhető el a műtéttel, hogy az időszakos kontrollokon kívül semmi másra nem lesz szükségem?
Mivel tudom elősegíteni a felépülésemet, illetve megakadályozni azt, hogy a szűkület újra kialakuljon (gyógytorna, fizikoterápia, lágy-lézer kezelés, keringés javítása, életmódváltás…)?
Megtisztelő válaszát előre is megköszönve kívánok további szép napot!
Üdvözlettel:
Szücs Norbert