Tisztelt Doktor úr!
Kérdésem az lenne: 45 éves ffi beteg vagyok, cca. 8 éve küzdök visszatérő prostata bántalmakkal, többször kezeltek AB-val is és az iránydiagnózis mindig Chronichus Prostatitis volt.
Nemrégiben készítettem egy MR vizsgálatot, melynek az eredmény ez: ---
A prostata érdemben nem nagyobb (39 x 31 x 33 mm, 21 ml), zonális anatómiája jól felismerhető. A transitionális zóna inhomogénen, nodularis jelleggel átépült, mely mellett bal oldalon 9 mm-es T2 hyperintenz, jól határolható sáv ábrázolódik. A perifériás zóna homogénen mérsékelt T2 jelszegény. Malignus térfoglalás gyanúja nem merül fel. A vesicula seminalisok folyadéktartalma egyenletesen besűrüsödött, falvastagsága szimmetrikusan normális.
Radiológiai vélemény:
A prostatában és a vesicula seminalisokban chronicus gyulladásos folyamat valószínűsíthető. A prostatában bal oldalon degenerált nodus.
---A kérdésem az lenne konkrétan, hogy értem, hogy ez jelenleg nem rákosodás, de megfelelhet-e egy közvetlen rákmegelőző állapotnak? Tudom, értem, minden évben 40 felett szűrésre kell járni (RDV+PSA), nem gond, de azt szeretném tudni, nem lenne-e érdemes vagy túlzó lenne egy TURP-ot végeztetni, akár egy későbbi rákosodás megelőzése miatt a fenti leleteim alapján?
Köszönettel várom választát,
Üdv. H. Krisztián